revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Nules
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    Incendio de la Vall d'Uixó queda estabilizado
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSPROVÍNCIA

    El incendio de la Vall d’Uixó queda estabilizado tras siete días de lucha ininterrumpida

    COMARQUESEN PORTADAPROVÍNCIASUCCESSOS

    Los vecinos de Torralba, Ayódar, Fuentes de Ayódar, Villamalur, Almedíjar y Azuébar desalojados por el incendio ya pueden volver a sus casas 

    COMARQUESESPADÀ-MILLARSPROVÍNCIA

    Los vecinos de Villamalur podrán regresar hoy a sus casas

    COMARQUESLA PLANAPROVÍNCIASALUDSUCCESSOS

    Sanitat garantiza la atención y los recursos médicos a las personas afectadas por el incendio de la Vall d’Uixó y distribuye a los pacientes

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat ValencianaSUCCESSOS

    Golpe a una red de estafas bancarias con cerca de 2.000 víctimas, 13 detenidos y 5 investigados en Valencia, Madrid, Palma de Mallorca y Toledo

    CiènciaINFORMACIÓ GENERALInternacionalSALUD

    El misterio del hotel Bellevue-Stratford: 50 años del caso que condujo al descubrimiento de la Legionella

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    El calor pasa factura: la luz subirá al menos 10€ al mes para más del 70% de los españoles este verano

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    No existe una multa estatal de 3.000 euros por instalar un aire acondicionado en la fachada

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    ESPORTSVILA-REAL

    Gimnàs a l’aire lliure al Termet a l’agost: la prova pilot que impulsa Vila-real

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    La selección española de gimnasia rítmica prepara en Castellón su participación en el Mundial

    ESPORTSPROVÍNCIA

    La UJI supera los 300.000 usos de las instalaciones deportivas con cerca de 8.000 usuarios

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Consejo Rector del Patronato de Deportes aprueba el presupuesto de 2027 dotado con 8,5 millones de euros

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

    Motor Ocasión Castellón 2026
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTORPROVÍNCIA

    FOTOS| Motor Ocasión Castellón 2026 abre hoy sus puertas con más de una veintena de marcas y miles de vehículos disponibles

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: L’AECC de Vila-real convida a la ciutadania a vestir els balcons de rosa amb el mocador solidari per al Dia Contra el Càncer de Mama 
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > L’AECC de Vila-real convida a la ciutadania a vestir els balcons de rosa amb el mocador solidari per al Dia Contra el Càncer de Mama 
VILA-REAL

L’AECC de Vila-real convida a la ciutadania a vestir els balcons de rosa amb el mocador solidari per al Dia Contra el Càncer de Mama 

Revista Poble
hace 6 años
Compartir
COMPARTIR

 

L’Associació Espanyola Contra el Càncer de Vila -real (AECC), en col·laboració amb l’Ajuntament de Vila -real, prepara una iniciativa solidària per al pròxim 19 d’octubre, amb motiu del Dia Internacional Contra el Càncer de Mama.

 

El regidor de Serveis Socials, Álvaro Escorihuela, el president de l’Associació Espanyola Contra el Càncer de Vila -real, Paco Bielsa i la vicepresidenta, Manoli Fuentes, han presentat aquest matí, en roda de premsa, la iniciativa promoguda per l’associació, en la qual es convida a tota la ciutadania a vestir de rosa els seus balcons, amb el mocador solidari de l’AECC. “Ja que no podem realitzar la tradicional marxa solidària, hem decidit dur a terme aquesta iniciativa, perquè pensem que és la millor manera de mostrar empatia cap a les persones que estan patint aquesta malaltia, als seus familiars i a les persones que col·laborem de manera voluntària”, ha explicat el president de l’AECC, Paco Bielsa. El mocador solidari es pot adquirir, per un donatiu de 3 euros, en diferents locals de Vila -real com a farmàcies, perruqueries, joieries, floristeries, papereries, fleques i botigues de roba.

 

Enguany s’hauria celebrat la huitena edició de la marxa solidària contra el càncer, però a causa de les circumstàncies actuals ocasionades per la COVID-19, l’AECC ha decidit adaptar-se a la nova normalitat i realitzar una iniciativa diferent i accessible a tota la població. “Des de l’Ajuntament, i malgrat la situació difícil que estan travessant les entitats socials, volem continuar mostrant el nostre suport a l’Associació Espanyola Contra el Càncer a Vila -real, per la seua gran labor solidària i per adaptar-se a la nova situació a través d’aquesta iniciativa”, ha incidit Álvaro Escorihuela, regidor de Serveis Socials. L’Ajuntament de Vila -real, des de 2016, continua col·laborant amb l’AECC a través del conveni anual, valorat en 20.000 euros, destinats als diferents serveis, activitats i accions socials que duen a terme.

 

“El nostre objectiu, a més realitzar aquesta acció social, també és fer una crida perquè les persones que encara no coneguen els nostres serveis sàpien que podem oferir-los informació i ajuda en cas que ho necessiten”, ha afirmat Manoli Fuentes, vicepresidenta de l’AECC i pacient oncològica, qui ha apuntat la important despesa econòmica que els malalts de càncer han d’assumir en moltes ocasions. Aquesta entitat social, pese que en aquests moments no pot oferir l’atenció presencial habitual, continua realitzant el seu programa de primer impacte i atenció personalitzada per via telefònica (609 292333 o 964 912727). A Vila -real, segons l’últim balanç de l’associació, 92 persones han rebut atenció social per part de l’AECC, 39 persones han rebut ajuda econòmica i 14 s’han beneficiat del préstec de material ortopèdic.

 

ACTUALIZACIÓN: LOCALIZADO – Desaparece un anciano en Vila-real
Sebastián Mora, Premi Poble 2016 i nou subcampió del món de ciclisme, visita la redacció de POBLE
La Policia Local de Vila-real interposa 52 denúncies durant la campanya de control de l’ús del telèfon mòbil al volant
Un campament internacional per la pau del Rotary reobrirà l’alberg del Termet a finals de juny
El PP de Vila-real proposa eliminar l’impost de successions i donacions
Compartir
Artículo anterior Fallados los premios del 40 Concurso Internacional de Cerámica de l’Alcora – CICA2020
Siguiente artículo El Museu Arqueològic de Borriana restaura 12 noves peces arqueològiques

También podría gustarte

[VÍDEO & GALERIA] La Fira de l’Estudiant obri les portes amb més de 60 expositors per a ajudar els joves a escollir el seu futur professional

hace 4 años

Joventut Antoniana prepara la benvinguda de Ses Majestats els reis d’Orient

hace 7 años

Vila-real culmina el nou projecte d’execució per a reactivar la rehabilitació de l’alberg del Termet

hace 4 años

Comienza el juicio contra el hombre acusado de provocar el suicidio de un menor en Vila-real

hace 4 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse