revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Nules
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    COMARQUESESPADÀ-MILLARSPROVÍNCIA

    Los vecinos de Villamalur podrán regresar hoy a sus casas

    COMARQUESLA PLANAPROVÍNCIASALUDSUCCESSOS

    Sanitat garantiza la atención y los recursos médicos a las personas afectadas por el incendio de la Vall d’Uixó y distribuye a los pacientes

    Incendio Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    ACTUALIZACIÓN| El incendio de la Vall d’Uixó ya ha arrasado 4.300 hectáreas: más de 15.000 evacuados, 20 medios aéreos y ocho carreteras cortadas

    Municipios evacuados incendio de la Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    Estos son los numerosos municipios evacuados y localidades confinadas por el incendio de la Vall d’Uixó

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat Valenciana

    Les exportacions de la Comunitat Valenciana creixen un 4,2 % i superen els 16.700 milions d’euros en els cinc primers mesos de l’any

    CiènciaINFORMACIÓ GENERALInternacionalSALUD

    El misterio del hotel Bellevue-Stratford: 50 años del caso que condujo al descubrimiento de la Legionella

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    El calor pasa factura: la luz subirá al menos 10€ al mes para más del 70% de los españoles este verano

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    No existe una multa estatal de 3.000 euros por instalar un aire acondicionado en la fachada

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    La selección española de gimnasia rítmica prepara en Castellón su participación en el Mundial

    ESPORTSPROVÍNCIA

    La UJI supera los 300.000 usos de las instalaciones deportivas con cerca de 8.000 usuarios

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Consejo Rector del Patronato de Deportes aprueba el presupuesto de 2027 dotado con 8,5 millones de euros

    ESPORTS

    Estos son los 16 clubes que ya han cobrado el 70% de la subvención del ayuntamiento de Castellón

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

    Motor Ocasión Castellón 2026
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTORPROVÍNCIA

    FOTOS| Motor Ocasión Castellón 2026 abre hoy sus puertas con más de una veintena de marcas y miles de vehículos disponibles

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: Vila-real presenta una Setmana Santa amb una trentena d’actes religiosos i culturals
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > Setmana Santa i Pasqua > Vila-real presenta una Setmana Santa amb una trentena d’actes religiosos i culturals
Setmana Santa i PasquaVILA-REAL

Vila-real presenta una Setmana Santa amb una trentena d’actes religiosos i culturals

Revista Poble
hace 1 año
Compartir
COMPARTIR

La programació suma una exposició d’art religiós medieval i s’inclouen algunes modificacions en la mostra Playmobil o la tamborada local

Vila -real, 26 de març de 2025. La regidora de Turisme i Setmana Santa, Noelia Samblás, i la presidenta de la Junta Central de Setmana Santa, Carmina Arrufat, han presentat la programació de la Setmana Santa de 2025 que, tot i haver celebrat prop d’una desena actes com la XIV Tamborada provincial o la Peregrinació quaresmal a Torrehermosa, té per davant altres vint activitats religioses i culturals. Samblás ha destacat que la Setmana Santa de Vila -real, declarada festa d’interés turístic autonòmic, és “una de les més antigues de la Comunitat, amb més de 400 anys d’història”. “És una mostra d’expressió de la nostra fe, fervor i els nostres orígens cristians, des que Jaume I ens fundara com a vila”, ha indicat la regidora.

Per part seua, Arrufat ha desgranat els actes previstos per a les setmanes vinents que inclouen, el dissabte 29 de març, el XV Pregó Musical Ciutat de Vila -real a la basílica de Sant Pasqual i la visita de la mostra “La Passió” de Playmobil que enguany, a diferència d’edicions anteriors, s’instal·larà a les oficines de la basílica. La programació continuarà el 4 d’abril amb el Pregó de Setmana Santa que enguany tindrà lloc a la parròquia de Santa Isabel i estarà a càrrec de Federico L. Caudé Ferrandis.

El 12 d’abril, la plaça Major acollirà una nova edició de la passió musical Laqvima Vere i el Diumenge de Rams, el dia 13, tindrà lloc la tamborada d’entitats locals que, a diferència d’altres ocasions, eixirà des de la plaça de l’església Arxiprestal per a finalitzar a la plaça Major. Una altra de les novetats de la programació de 2025 serà l’exposició d’art religiós medieval gràcies a la cessió de peces d’una col·lecció privada que podrà visitar-se al Gran Casino des del 14 d’abril. Un dia després, el dimarts 15, tindrà lloc la processó infantil-juvenil que impulsa la Confraria de Maria Magdalena per a donar pas a les desfilades religioses més solemnes de Dimecres i Divendres Sant; l’Hora Santa i la Processó del Silenci, del Dijous Sant; la Vigília Pasqual, la celebració més important de l’any litúrgic, el Dissabte Sant o la Processó de l’encontre, el Diumenge de Resurrecció.

Samblás també ha agraït el treball i dedicació tant de les confraries i germandats de la ciutat, una desena que aglutinen a 2.500 persones aproximadament, així com de la Junta Central “que va celebrar mig segle d’existència el 2024 i va ser reconeguda amb la Medalla d’Or de la ciutat”. Però, més enllà de la tradició, la responsable de Turisme i Setmana Santa ha destacat la capacitat d’innovació amb propostes com Laqvima Vere o d’aproximació a la gent jove amb la processó infantil o la mostra de Playmobil. Finalment, tant la regidora com la presidenta de la Junta Central han convidat els veïns de Vila -real i d’altres municipis propers a gaudir de la Setmana Santa.

Economia promou una nova edició de Lletres al carrer amb activitats i presentacions de llibres per a públic infantil i juvenil
Caixa Rural Vila-real presenta el Calendario Solidario 2024 dedicado a los 750 años de la fundación de Vila-real
La enésima avería deja otra vez fuera de servicio los ascensores exteriores de la pasarela del tren de Vila-real
[VÍDEO/GALERIA] Vila-real Talent fa història en el 750é aniversari de la ciutat
Los eSports con el Versus Royal 2026, que ya supera los 50 inscritos
ETIQUETADO:setmana santaVila-real
Compartir
Artículo anterior Vila-real suspén durant dos diumenges el mercat d’antiguitats de la plaça del Llaurador per a millorar l’organització
Siguiente artículo Accidente de tráfico en Vila-real Un fallecido y tres heridos en un aparatoso accidente de tráfico en la N-340 en Vila-real

También podría gustarte

La Càtedra d’Innovació Ceràmica Ciutat de Vila-real rep el segell d’excel•lència ‘Ex Cathedra’ per la Fira Destaca

hace 8 años

Vila-real inicia les obres de recreixement de la rotonda del carrer de Sant Manuel per a garantir la seguretat

hace 7 años

Talent i sabor provincial abrigallen l’arrencada de la 22a cita amb Cineculpable

hace 7 años

Vila-real llança una campanya per a fomentar el consum de taronges locals i fer costat a les empreses citrícoles de la ciutat

hace 3 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse