revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    ALT MILLARSALT PALÀNCIACOMARQUESELS PORTSESPADÀ-MILLARSL’ALCALATENMAESTRATPROVÍNCIARIU MILLARS

    La Generalitat destina més d’1,3 milions d’euros per a millorar l’accessibilitat en edificis públics de 26 municipis de la província de Castelló

    FestesL'ALCORAL’ALCALATENMúsica

    Mocedades i l’Agrupació Musical l’Alcalatén s’uneixen en un concert simfònic a l’Alcora

    LA PLANALA VALL D'UIXÓ

    El fuego reaparece en Tales dentro del perímetro del incendio de la Vall d’Uixó

    BETXÍLA PLANAMúsica

    El cantaor de Betxí Jorge Gumbau lleva a Eslida la música recuperada de los pueblos de Castellón

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat ValencianaEspecial Eclipsi 2026INFORMACIÓ AUTONÒMICA

    La Generalitat coordina un dispositiu format per 15.000 efectius, 29 mitjans aeris i 40 drons per a garantir la seguretat durant la jornada de l’eclipsi solar

    BLOGGastronomiaINFORMACIÓ GENERAL

    Els beneficis dels cereals integrals

    BLOGGastronomiaINFORMACIÓ GENERAL

    Què és el batch cooking?

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    La asignatura que España olvidó: el 90% de los ciudadanos quiere entender la factura de la luz

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    Castelló coordina el dispositiu de seguretat i mobilitat per a l’arribada de la sisena etapa de La Vuelta

    BURRIANAESPORTS

    Joel y Noemí Lázaro llevan a Burriana al podio mundial de OCR

    ESPORTSVILA-REAL

    Vila-real acollirà la XLV edició de les 24 Hores de Bàsquet

    CD CastellonESPORTS

    El Castellón abre la temporada ante la Real Sociedad B

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    Mensaje de la DGT por el eclipse solar
    Especial Eclipsi 2026MOTOR

    El aviso de la DGT por el eclipse que se ha hecho viral: «No conduzcas con gafas de eclipse»

    Mensaje de la DGT por el eclipse solar
    Especial Eclipsi 2026MOTOR

    El aviso de la DGT por el eclipse que se ha hecho viral: «No conduzcas con gafas de eclipse»

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: L’avinguda de França estrena un sistema intel·ligent per reforçar la seguretat viària
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > L’avinguda de França estrena un sistema intel·ligent per reforçar la seguretat viària
VILA-REAL

L’avinguda de França estrena un sistema intel·ligent per reforçar la seguretat viària

Revista Poble
hace 1 año
Compartir
COMPARTIR

És el segon punt de la ciutat en el qual s’incorpora, després d’una prova pilot a l’avinguda de la Murà

Vila -real, 30 d’abril de 2025. El Departament de Mobilitat de Vila -real, en col·laboració amb Serveis Públics, ha instal·lat un nou dispositiu del sistema d’ajuda intel·ligent per als vianants amb l’objectiu de millorar la seguretat en el pas de vianants de l’avinguda de França des del passeig de l’Estació. Es tracta d’un mètode de balises lluminoses de detecció i protecció per a les persones que circulen a peu que s’ha col·locat, com explica el regidor responsable de l’àrea, Emilio M. Obiol, en «la voluntat d’avançar en una mobilitat més segura a la nostra ciutat aprofitant les innovacions tecnològiques en mobiliari urbà i actuant en aquells punts en els quals pot existir una major perillositat per la densitat de trànsit o una major afluència de vianants».

Aquest sistema consta de dues balises, situades una a cada costat del carrer, que detecten la presència de vianants que desitgen creuar i activen un sistema de senyals lluminosos per a advertir als conductors de la prioritat de pas del vianant, tant de dia com de nit.

El sistema il·lumina a la persona que creuarà i el pas de vianants i, al mateix temps, activa la balisa intermitent en tots dos costats de la calçada. El responsable de Mobilitat recorda que ja es va instal·lar un primer dispositiu, a mode de prova pilot, a l’avinguda de la Murà, al seu pas per la Casa de l’Oli, i avança que està prevista la instal·lació d’un tercer dispositiu en altre indret de la ciutat.

Obiol assenyala que s’ha decidit ubicar a l’entorn de l’estació de trens perquè “és un punt central amb una alta freqüència de vianants” per la qual cosa resultava fonamental reforçar la seguretat, no únicament del pas, sinó de tot el vial. Per aquest motiu, també s’han adequat les cantonades de les voreres i s’ha corregit lleugerament l’orientació del pas de vianants. A més, recorda Obiol, es manté la prohibició d’accedir a l’aparcament de l’estació des del carril en sentit València, és a dir, fer un gir a l’esquerra. “Els conductors que ho necessiten, han d’arribar a la rotonda situada a poc més de 150 metres, fer el gir i entrar a la zona de l’estació a dretes. Aquesta és la forma més pràctica i segura d’evitar embossaments i situacions de perill”, argumenta el regidor.

El Pont de la Gallega reobri mes i mig després de rebentar una canonada i amb les obres per acabar
El Ple avança en el pagament a proveïdors amb l’aprovació de 317.000 euros per a liquidar factures pendents
Vila-real aprova canvis urbanístics per a l’Estadi de la Ceràmica i obri la tramitació de l’àrea d’Azuvi
L’Ajuntament de Vila-real agilita la tramitació de les borses d’ocupació temporal per a cobrir les necessitats de personal
Quim Cabedo-Quemades, del Club de Tenis Vila-real, número 1 nacional en categoria sub-6
ETIQUETADO:seguretat viàriaVila-real
Compartir
Artículo anterior La cita marítima Escala a Castelló atrau 110.000 persones i genera 3,3 milions d’euros
Siguiente artículo Más de 5.000 lectores llenan el primer fin de semana de la 41 Feria del Libro de Castellón

También podría gustarte

La Policía Nacional recibe a 32 policías en prácticas para las comisarías de Castellón y Vila-real

hace 1 mes

Un TRAM elèctric i ecològic unirà Castelló, Almassora i Vila-real

hace 2 años
Vila-real llora la pérdida de Pepe Usó Font

Vila-real llora la pérdida de Pepe Usó Font

hace 7 meses

La veu dels joves, què pensen sobre viure a Vila-real?

hace 3 meses

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse