revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Nules
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    COMARQUESESPADÀ-MILLARSPROVÍNCIA

    Los vecinos de Villamalur podrán regresar hoy a sus casas

    COMARQUESLA PLANAPROVÍNCIASALUDSUCCESSOS

    Sanitat garantiza la atención y los recursos médicos a las personas afectadas por el incendio de la Vall d’Uixó y distribuye a los pacientes

    Incendio Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    ACTUALIZACIÓN| El incendio de la Vall d’Uixó ya ha arrasado 4.300 hectáreas: más de 15.000 evacuados, 20 medios aéreos y ocho carreteras cortadas

    Municipios evacuados incendio de la Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    Estos son los numerosos municipios evacuados y localidades confinadas por el incendio de la Vall d’Uixó

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat Valenciana

    Les exportacions de la Comunitat Valenciana creixen un 4,2 % i superen els 16.700 milions d’euros en els cinc primers mesos de l’any

    CiènciaINFORMACIÓ GENERALInternacionalSALUD

    El misterio del hotel Bellevue-Stratford: 50 años del caso que condujo al descubrimiento de la Legionella

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    El calor pasa factura: la luz subirá al menos 10€ al mes para más del 70% de los españoles este verano

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    No existe una multa estatal de 3.000 euros por instalar un aire acondicionado en la fachada

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    La selección española de gimnasia rítmica prepara en Castellón su participación en el Mundial

    ESPORTSPROVÍNCIA

    La UJI supera los 300.000 usos de las instalaciones deportivas con cerca de 8.000 usuarios

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Consejo Rector del Patronato de Deportes aprueba el presupuesto de 2027 dotado con 8,5 millones de euros

    ESPORTS

    Estos son los 16 clubes que ya han cobrado el 70% de la subvención del ayuntamiento de Castellón

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

    Motor Ocasión Castellón 2026
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTORPROVÍNCIA

    FOTOS| Motor Ocasión Castellón 2026 abre hoy sus puertas con más de una veintena de marcas y miles de vehículos disponibles

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: Patrimoni i devoció: Vila-real, seu de la XVI Trobada Interdiocesana de Confraries i Germandats de Setmana Santa
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > Setmana Santa i Pasqua > Patrimoni i devoció: Vila-real, seu de la XVI Trobada Interdiocesana de Confraries i Germandats de Setmana Santa
Setmana Santa i PasquaTURISMEVILA-REAL

Patrimoni i devoció: Vila-real, seu de la XVI Trobada Interdiocesana de Confraries i Germandats de Setmana Santa

Revista_Poble
hace 1 año
Compartir
COMPARTIR

Vila -real es converteix aquest cap de setmana en l’epicentre de la Setmana Santa valenciana, amb la celebració de la XVI Trobada Interdiocesana de Confraries i Germandats de la Comunitat. La Junta Central de Setmana Santa és l’amfitriona d’un esdeveniment ha reunit quasi 300 participants d’arreu del territori.

L’acte inaugural ha tingut lloc aquest matí a la sala d’actes de la Fundació Caixa Rural Vila -real, amb la presència de l’alcalde de la ciutat, José Benlloch, acompanyat per regidors i regidores del consistori. En el seu discurs, Benlloch ha destacat la rellevància històrica de la Setmana Santa de Vila -real, una de les més antigues de la Comunitat Valenciana i declarada d’interés turístic autonòmic.

Dues exposicions de patrimoni religiós

Com a part de la trobada, ahir es van inaugurat dues exposicions dedicades a la Setmana Santa vila-realenca. El saló de la Comunitat de Regants acull una mostra amb les principals imatges de les confraries i germandats de la ciutat, a més de tres figures dels segles XIV, XV i XVI d’una col·lecció particular. Per part seua, la Fundació Caixa Rural exposa les imatges de la processó infantil i juvenil. A l’acte d’obertura de les mostres va assistir Yasmina Bernat Ortells, néta de l’escultor José Ortells, Fill Predilecte de la ciutat, i autor d’algunes de les imatges més rellevants de la Setmana Santa local.

La Junta Central de Setmana Santa, amb la seua presidenta, Carmina Arrufat, va aprofitar l’acte d’obertura de les exposicions per lliurar un reconeixement a la tècnica de Museus Carmela Falomir per la seua col·laboració en el muntatge de mostra.

El bisbe oficia la missa solemne

La XVI Trobada Interdiocesana de Confraries i Germandats ha comptat també amb visites guiades pels llocs més emblemàtics de la ciutat de Vila -real, com la basílica de Sant Pasqual i l’església Arxiprestal. Aquesta vesprada, el bisbe de la diòcesi de Segorbe-Castelló, Casimiro López , ha oficiat una missa solemne

Festes i Policia Local reuneixen a les penyes per abordar la convivència ciutadana durant la setmana de Sant Pasqual
Birbar, La Barra del Sedre i La Olivereta s’alcen amb els premis a la millor olleta en les X Jornades Gastronòmiques
El Avant Fest 2026 llega a Vila-real con el último concierto de La Fúmiga
Més de 500 persones participaran demà del Sopar de la Fam
Destaca en Ruta farà parada a Vilafranca a l’octubre per a impulsar la innovació a l’interior de la provincia
ETIQUETADO:setmana santaturismoVila-real
Compartir
Artículo anterior El Mercat de Barri de Castellón promueve el comercio local con actividades para toda la familia
Siguiente artículo Onda restaurará el retablo del Salvador en colaboración con la Diputación Provincial

También podría gustarte

Burriana celebra el XXIX Pregó de la Setmana Santa i la inauguració de la nova exposició “Tejidos de Pasión”

hace 4 meses

Vila-real reivindica la igualtat i la lluita contra la violència de gènere en el 25N

hace 2 años

La Fira de l’Estoc torna aquest dissabte a la plaça Major amb les ofertes més competitives d’una vintena de comerços

hace 3 años

Benlloch tanca amb Sanitat la construcció del nou centre de salut del centre en l’actual Biblioteca municipal

hace 6 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse