revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Nules
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    COMARQUESLA PLANAPROVÍNCIASALUDSUCCESSOS

    Sanitat garantiza la atención y los recursos médicos a las personas afectadas por el incendio de la Vall d’Uixó y distribuye a los pacientes

    Incendio Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    ACTUALIZACIÓN| El incendio de la Vall d’Uixó ya ha arrasado 4.300 hectáreas: más de 15.000 evacuados, 20 medios aéreos y ocho carreteras cortadas

    Municipios evacuados incendio de la Vall d'Uixó
    EN PORTADAESPADÀ-MILLARSLA VALL D'UIXÓ

    Estos son los numerosos municipios evacuados y localidades confinadas por el incendio de la Vall d’Uixó

    Especial Eclipsi 2026RIU MILLARS

    El Ayuntamiento de Cortes de Arenoso iniciará el reparto de gafas homologadas para la observación del eclipse solar

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat Valenciana

    Les exportacions de la Comunitat Valenciana creixen un 4,2 % i superen els 16.700 milions d’euros en els cinc primers mesos de l’any

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    No existe una multa estatal de 3.000 euros por instalar un aire acondicionado en la fachada

    INFORMACIÓ GENERALInternacionalSALUD

    María Jesús Vicent, Premi POBLE 2012, logra una ayuda europea de 2,5 millones para investigar un nanofármaco contra el cáncer

    INFORMACIÓ GENERALInternacional

    Porcelanosa premia la arquitectura y el diseño internacional en Estocolmo

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    ESPORTSPROVÍNCIA

    La UJI supera los 300.000 usos de las instalaciones deportivas con cerca de 8.000 usuarios

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Consejo Rector del Patronato de Deportes aprueba el presupuesto de 2027 dotado con 8,5 millones de euros

    ESPORTS

    Estos son los 16 clubes que ya han cobrado el 70% de la subvención del ayuntamiento de Castellón

    ESPORTS

    Begoña Carrasco: “Roberto Bautista representa lo mejor de Castellón y merece todo el reconocimiento de la ciudad»

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

    Motor Ocasión Castellón 2026
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTORPROVÍNCIA

    FOTOS| Motor Ocasión Castellón 2026 abre hoy sus puertas con más de una veintena de marcas y miles de vehículos disponibles

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: Un centenar de persones degusten els menjars inspirats en la fundació de Vila-real en la XVI Mostra de Cuina Medieval
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > Un centenar de persones degusten els menjars inspirats en la fundació de Vila-real en la XVI Mostra de Cuina Medieval
VILA-REAL

Un centenar de persones degusten els menjars inspirats en la fundació de Vila-real en la XVI Mostra de Cuina Medieval

Revista Poble
hace 7 años
Compartir
COMPARTIR

[et_pb_section bb_built=»1″][et_pb_row][et_pb_column type=»4_4″][et_pb_text _builder_version=»3.17.6″]

El restaurant Cal Dimoni acull l’àgape elaborada pels membres de l’Associació Gastronòmica de Vila -real amb un complet menú 

La tradicional Mostra de Cuina Medieval, que aquest any fa 16 edicions, ha tornat a comptar amb un centenar de comensals, que han pogut gaudir d’un complet menú inspirat en els menjares de l’època fundacional de Vila -real.

Com cada any, l’esdeveniment, organitzat per les regidories de Tradicions i Turisme, amb la col·laboració dels membres de la Associació Gastronòmica de Vila -real, s’ha celebrat en el restaurant Cal Dimoni, on els assistents han degustat diferents plats a base d’ingredients i receptes propis de l’època medieval.

Per a l’ocasió s’han oferit diversos plats extrets del Llibre de Sent Soví (o Llibre del Coc), el llibre de receptes de cuina medieval més antic que es coneix, escrit en valencià i datat del 1324, tot i que es pensa que podria estar datat fins i tot tres segles abans. El president de l’Associació Gastronòmica, Ximo Abril, explica que “ens hem basat en la cuina original de l’època i es recrea exactament igual”.

Els comensals han començat amb fruita del temps, Menjar de truita –pastís de peix- i una escudella de fongs i castanyes. Li ha seguit un bullit de perca amb espàrrecs verds i una fogassa farcida de conill amb cigrons i picaeta d’ametlla. Les postres han estat compostos per Torta reial, una coca d’ametlla i poma amb mató, gingebre, pebre i ous, seguida de les tradicionals llesquetes i d’una infusió digestiva de timó i licor de taronja.

 

 

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=»3.17.6″ gallery_ids=»42988,42993,42987,42992,42990,42989,42991″ posts_number=»7″ show_title_and_caption=»off» show_pagination=»off» zoom_icon_color=»#2ea3f2″ hover_overlay_color=»rgba(255,255,255,0.9)» /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Vila-real posa a punt vials de la partida Madrigal dins del Pla de millora de camins rurals
Sanidad confirma 211 nuevos casos de coronavirus y 23 residencias bajo vigilancia, una de ellas en Vila-real
[VÍDEO] Incendio en el Casal del Porrat de Vila-real a pocas horas de su inauguración
El PP proposa que els clubs esportius decidisquen sobre el futur Campió Llorens
La Policia Local consciència als conductors sobre el respecte dels senyals de preferència de pas amb una campanya especial
Compartir
Artículo anterior Vila-real prepara dos autobusos per a sumar-se a la manifestació de la Plataforma per la Dignitat del Llaurador a Nules
Siguiente artículo Tot llest perquè l’exposició del Ninot i el Pregó i la Crida de diumenge òbriguen les Falles de 2019 a Borriana

También podría gustarte

V Open de Natació Adaptada «Ciutat de Vila-real»

hace 2 semanas

Vila-real reconeix l’exemplaritat de la Policia Local en la lluita contra la pandèmia i reforça la plantilla amb 20 places

hace 5 años

La consellera d’Agricultura visita l’alberg de Vila-real

hace 6 años

Vila-real activa la rehabilitació del teatre Tagoba i licita la redacció del projecte per a recuperar l’edifici històric

hace 8 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse