revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    ESPADÀ-MILLARS

    La Generalitat organiza en Suera el XXIII Encuentro de los Pueblos del Parque Natural de la Sierra de Espadán

    LA PLANA

    La FVMP reúne en la feria PLANA ALTA EMPLEA 2026 de Vall d’Alba a 600 personas en busca de oportunidades laborales

    LA PLANA

    Vall d’Alba acoge hoy “Plana Alta Emplea 2026”, la gran cita comarcal por el empleo y el desarrollo local

    COMARQUESLA PLANASUCCESSOS

    Nueva plantación indoor de marihuana desmantelada en Sierra Engarcerán con cerca de 700 plantas

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat ValencianaEducació

    El rector de la UJI reivindica la inversión en escuela pública y defiende el pensamiento crítico frente al avance de las tecnologías digitales y la IA

    EN PORTADAINFORMACIÓ GENERALInternacional

    PORCELANOSA presenta un espacio lleno de experiencias y una revista en vivo para Cersaie 2026

    INFORMACIÓ GENERALSALUD

    La resistencia a los antibióticos, la «pandemia silenciosa» que amenaza con triplicar las muertes para 2050

    INFORMACIÓ GENERAL

    Aunque el 51% prioriza la salud, el 37% de las familias negocia o cede ante sus hijos al llenar la cesta de la compra

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    ESPORTSVILA-REAL

    Les Tarongetes reuniran a 1.300 persones a benefici dels afectats per CDKL5

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTSVILA-REAL

    Álex Pérez González afronta su primera pelea sin protección: del boxeo con casco a la categoría élite

    ESPORTSPROVÍNCIASALUD

    Masterclass y sesiones especiales de entrenamiento con deportistas de élite de la UJI en la Semana Europea del Deporte (#BeActive)

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Campeonato de España de Tenis Playa reunirá en Castellón a más de 400 deportistas

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    FestesGALERÍAMODAVILA-REALVILA-REAL EN FESTES

    FOTOS | Vila-real combina moda, comerç i festa amb la Gala de la Moda i el XXV Macrosopar veïnal

    FestesGALERÍAMODAVILA-REALVILA-REAL EN FESTES

    FOTOS | Vila-real combina moda, comerç i festa amb la Gala de la Moda i el XXV Macrosopar veïnal

    FestesMODAVILA-REAL

    VÍDEO | La ilusión por desfilar: la Gala de la Moda reunirá el martes a las 19 horas en la plaza Mayor a 16 firmas locales

    Mensaje de la DGT por el eclipse solar
    Especial Eclipsi 2026MOTOR

    El aviso de la DGT por el eclipse que se ha hecho viral: «No conduzcas con gafas de eclipse»

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: Compromís per Vila-real propone remodelar la rotonda de acceso norte a la ciudad
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > Compromís per Vila-real propone remodelar la rotonda de acceso norte a la ciudad
VILA-REAL

Compromís per Vila-real propone remodelar la rotonda de acceso norte a la ciudad

Revista Poble
hace 2 años
Compartir
COMPARTIR

El quilòmetre 969 de l’N-340a ha estat considerat com a punt negre des que fou creat i així ha estat indicat per estudis com el d’EuroRap del RACE

La rotonda de l’entrada nord de Vila -real al km 969 de l’N-340 constitueix un dels accessos més concorreguts de la ciutat, però, malauradament, és l’escenari del 9% dels accidents totals que esdevenen en aquests espais a les comarques del Nord. Segons la RACE ha estat un punt negre de gran perillositat per a totes les ciutadanes i ciutadans des de la seua construcció.

La regidora de Compromís a l’Ajuntament de Vila -real, Dora Saura, ha declarat que «les persones que vivim a Vila -real i els treballadors i treballadores que, diàriament, fan ús d’aquesta rotonda, han patit els embussos que es provoquen en les hores punta».

«A més —ha continuat Saura— hem pogut constatar, a través d’alguns empresaris i empresàries locals, que s’han quedat pel camí inversions empresarials per a la millora d’aquesta zona a causa de l’entrebanc que aquest accés suposa per al transport de mercaderies».

«Des de Compromís entenem que la nostra Vila -real del segle XXI ha de renovar-se a l’hora d’atraure noves inversions per a, d’aquesta manera, oferir més oferta laboral i seguir estant al capdavant de la indústria de les nostres comarques i d’arreu del País Valencià. Per això, en el pròxim ple del 26 d’abril presentem una moció per a instar al Ministeri de Transport i Mobilitat sostenible, a través de la nostra Conselleria de Medi Ambient, Aigua, Infraestructures i Territori, a la remodelació d’aquesta rotonda i que deixe de ser un element de bloqueig i paràlisi per a possibles inversions que puguen veure, en la nostra ciutat, un punt estratègic per ubicar-s’hi», ha finalitzat la regidora valencianista.

La Policia Local de Vila-real intensifica els controls d’alcohol i drogues al volant i impulsa una campanya de seguretat als establiments
L’Associació d’Ames de Casa organitza la missa en honor a Santa Àgueda
Francisco Valverde deixa l’Ajuntament i Benlloch anuncia una remodelació de govern
Vila-real celebra el Dia Internacional de les Ciutats Educadores
Terror, gènere vampíric i humor es donen cita a una nova jornada de VIST
Compartir
Artículo anterior Burriana aconsegueix la declaració de la “Font del Vi” com a Festa d’Interés Turístic Autonòmic
Siguiente artículo La Policía Local de Vila-real advierte sobre el envío de correos electrónicos ‘fake’ en nombre del Ayuntamiento

También podría gustarte

Fran Benassar se lleva la segunda etapa y Kacper Krawiec gana el 75 Gran Premi Vila-real de Ciclisme

hace 3 años

L’11é triatló Infinitri Sprint Vila-real incorpora la modalitat per relleus

hace 1 año

La recaudación del ‘Sopar Solidari’ de 2018 irá destinada a la investigación de las ENACH

hace 8 años

Vila-real viurà una Fira Santa Caterina amb alguns canvis

hace 5 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse