revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    ESPADÀ-MILLARS

    La Generalitat organiza en Suera el XXIII Encuentro de los Pueblos del Parque Natural de la Sierra de Espadán

    LA PLANA

    La FVMP reúne en la feria PLANA ALTA EMPLEA 2026 de Vall d’Alba a 600 personas en busca de oportunidades laborales

    LA PLANA

    Vall d’Alba acoge hoy “Plana Alta Emplea 2026”, la gran cita comarcal por el empleo y el desarrollo local

    COMARQUESLA PLANASUCCESSOS

    Nueva plantación indoor de marihuana desmantelada en Sierra Engarcerán con cerca de 700 plantas

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat ValencianaEducació

    El rector de la UJI reivindica la inversión en escuela pública y defiende el pensamiento crítico frente al avance de las tecnologías digitales y la IA

    EN PORTADAINFORMACIÓ GENERALInternacional

    PORCELANOSA presenta un espacio lleno de experiencias y una revista en vivo para Cersaie 2026

    INFORMACIÓ GENERALSALUD

    La resistencia a los antibióticos, la «pandemia silenciosa» que amenaza con triplicar las muertes para 2050

    INFORMACIÓ GENERAL

    Aunque el 51% prioriza la salud, el 37% de las familias negocia o cede ante sus hijos al llenar la cesta de la compra

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    ESPORTSVILA-REAL

    Les Tarongetes reuniran a 1.300 persones a benefici dels afectats per CDKL5

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTSVILA-REAL

    Álex Pérez González afronta su primera pelea sin protección: del boxeo con casco a la categoría élite

    ESPORTSPROVÍNCIASALUD

    Masterclass y sesiones especiales de entrenamiento con deportistas de élite de la UJI en la Semana Europea del Deporte (#BeActive)

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    El Campeonato de España de Tenis Playa reunirá en Castellón a más de 400 deportistas

  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Especial eclipsi 2026
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    FestesGALERÍAMODAVILA-REALVILA-REAL EN FESTES

    FOTOS | Vila-real combina moda, comerç i festa amb la Gala de la Moda i el XXV Macrosopar veïnal

    FestesGALERÍAMODAVILA-REALVILA-REAL EN FESTES

    FOTOS | Vila-real combina moda, comerç i festa amb la Gala de la Moda i el XXV Macrosopar veïnal

    FestesMODAVILA-REAL

    VÍDEO | La ilusión por desfilar: la Gala de la Moda reunirá el martes a las 19 horas en la plaza Mayor a 16 firmas locales

    Mensaje de la DGT por el eclipse solar
    Especial Eclipsi 2026MOTOR

    El aviso de la DGT por el eclipse que se ha hecho viral: «No conduzcas con gafas de eclipse»

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: [VÍDEO] La Ruta de la Tapa estrena dates i format a l’octubre com a incentiu per a la reactivació de l’hostaleria de Vila-real
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Almassora
    • Nules
    • L’Alcora
    • Oropesa del Mar
    • Les Alqueries
    • Betxí
    • Borriol
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Especial eclipsi 2026
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > [VÍDEO] La Ruta de la Tapa estrena dates i format a l’octubre com a incentiu per a la reactivació de l’hostaleria de Vila-real
VILA-REAL

[VÍDEO] La Ruta de la Tapa estrena dates i format a l’octubre com a incentiu per a la reactivació de l’hostaleria de Vila-real

Revista Poble
hace 4 años
Compartir
COMPARTIR

La catorzena edició de la cita gastronòmica pionera a la província comptarà amb la participació de 15 bars i restaurants

La Ruta de la Tapa canvia de dates i format amb l’objectiu de donar un nou gir a aquesta cita gastronòmica pionera a la província, que torna després de la pandèmia com un esdeveniment tractor per a la recuperació de l’activitat hostalera a Vila -real. La presentació de la XIV Ruta de la Tapa, que se celebrarà del 29 de setembre al 23 d’octubre, ha tingut lloc hui a càrrec del regidor de Turisme i Comerç, Diego A. Vila , el president de l’Associació Gastronòmica de Vila -real, Ximo Abril, i el vicepresident de l’Associació d’Hostaleria i Oci de Vila -real (Ashiovi), Edu Ripollés. La Ruta de la Tapa torna amb novetats, la principal és el canvi de dates, tal com ha explicat Vila , amb l’objectiu d’impulsar l’activitat del sector en “un moment d’incertesa econòmica en el qual pensem que és important continuar fent costat al sector i contribuint a dinamitzar l’activitat a la nostra ciutat”.

El regidor ha recordat que la Ruta de la Tapa de Vila -real, la més antiga de la província, està ja plenament consolidada i ha agraït el treball d’Ashiovi i l’Associació Gastronòmica, així com de tots els locals participants, i la col·laboració altres entitats com l’Associació de Mestresses de Casa. Ximo Abril ha explicat que en aquesta edició participen un total de 15 bars i restaurants “una xifra menor que en les edicions anteriors a la pandèmia perquè desgraciadament molts negocis no han pogut resistir l’impacte de la crisi per la COVID-19 i han hagut de tancar o canviar de propietaris, però esperem que en la pròxima edició més locals s’animen a participar en la ruta”.

Per part seua, Edu Ripollés ha agraït el suport de l’Ajuntament de Vila -real “que està al nostre costat en tot moment, tant des del punt de vista institucional com econòmic i moral”, i ha confiat que “les noves dates i format de la Ruta de la Tapa, que es concentra en només tres setmanes, siguen un punt d’inflexió per a enfortir un esdeveniment pioner a la província que atrau a públic tant local com altres poblacions”. “Sabem que serà difícil recuperar les xifres de 39.000 tapes servides en l’última edició abans de la pandèmia, però estem convençuts que la covid és només un punt i seguit i que la Ruta de la Tapa de Vila -real continuarà sent una referència gastronòmica a la província”, apunta Ripollés. Com és habitual, els locals oferiran una tapa de lliure elecció i una altra on un dels ingredients principals serà la taronja. El preu de les tapes serà de 4 euros i els clients que depositen els seus tapaports amb els segells corresponents entraran en un sorteig de 5 vals de 50 euros per a consumir en locals d’Ashiovi. A més, l’aportació solidària que cada edició de la Ruta de la Tapa fan els locals participants anirà destinada en aquesta ocasió a Pintando el camino en rosa, l’associació que duu a terme projectes de lluita contra el càncer infantil.

A més de la votació popular es manté també el concurs amb el jurat professional, que aquesta vesprada es reuneix en la seu de l’Associació de Mestresses de Casa per a provar les tapes dels 15 establiments participants i triar als premiats, que es donaran a conéixer en finalitzar la Ruta de la Tapa.

El Partit Popular sol·licita la convocatòria d’una taula de treball amb l’hostaleria de Vila-real
Vila-real rep un grup d’alumnes de Sacile d’intercanvi amb l’IES Tàrrega
Vila-real dona inici a les festes de Sant Pasqual amb la inauguració d’exposicions i multitud d’actes
Vila-real obri la inscripció a més de 1.700 places d’activitats esportives d’estiu
Facsa finalitza a Vila-real dues plantes de carbó actiu que permeten proveir a la localitat d’aigua de màxima qualitat
Compartir
Artículo anterior Turisme lanza un nuevo programa de ayuda a la aceleración empresarial de las casas rurales de la Comunitat Valenciana
Siguiente artículo Pamesa Cerámica se convierte en el principal patrocinador del Pamesa Teruel Voleibol

También podría gustarte

Vila-real prepara dos autobusos per a sumar-se a la manifestació de la Plataforma per la Dignitat del Llaurador a Nules

hace 8 años

Protecció Civil ensenya a afrontar situacions de risc a alumnes i professors amb simulacres en els centres educatius

hace 8 años
Robo Orange Vila-real

Nuevo robo en Vila-real: desvalijan una tienda de móviles durante la madrugada

hace 1 año

Colisión múltiple en la N-340 a la altura de Vila-real

hace 6 años

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse