revistapoble.netrevistapoble.netrevistapoble.net
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • La Vall d’Uixó
    • Nules
    • Altres localitats
      • Vinarós
      • Benicarló
      • Peñíscola
      • Morella
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
    RIU MILLARS

    Montán convierte su patrimonio en motor cultural y económico con la segunda edición de ‘Citas con el Conde’

    ELS PORTSSUCCESSOS

    Estabilizado el incendio forestal de Forcall tras una noche de intenso trabajo

    ALT MILLARSCOMARQUESCULTURAELS PORTSL’ALCALATENLA PLANAPROVÍNCIA

    Programación del ‘Dolç Festival’ que llevará la música de dolçaina y tabal a nueve municipios de Castellón este verano

    COMARQUESComunitat ValencianaINFORMACIÓ AUTONÒMICATURISME

    Turisme Comunitat Valenciana llança una nova línia d’ajudes per a impulsar l’activitat turística en municipis en risc de despoblament

  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
    Comunitat ValencianaVILA-REAL

    La Generalitat ingresa 7.010 euros con la subasta de una finca rústica en Vila-real

    INFORMACIÓ GENERALSALUDTecnologia

    ¿Son todos los dispositivos digitales igual de adictivos?

    EducacióINFORMACIÓ GENERAL

    El valor dels avis en el creixement i l’educació dels infants

    INFORMACIÓ GENERALNacional

    El Dr. Juan Bautista Carda Castelló recibe el Premio Nacional SOCIEMAT-ACERS España 2026 por su trayectoria científica

  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    • Villarreal CF
    • BOLETÍN VILLARREAL CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
    ESPORTS

    La Castellón International Handball Cup.RMR ha reunido a 1.134 deportistas de ocho países compitiendo sobre pista y playa

    BURRIANAESPORTS

    Burriana impulsa un estiu actiu amb l’inici del Campus Multiesportiu i d’Hàbits Saludables Estiu 2026

    CIUTAT DE CASTELLÓESPORTS

    Castellón anticipará el 70 % de los 588.000 euros de ayudas que concede a 16 clubes deportivos de élite nacional

    ALMASSORAESPORTS

    Almassora donarà el tret d’eixida a la Copa de la Mediterrània d’Aigües Obertes amb la celebració de la seua tradicional travessia a natació

  • SECCIONS
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
      • Cine
      • Teatro
      • Libros
      • Fiestas
      • Televisión
      • Música
      • Arte
    • Galería
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    CIUTAT DE CASTELLÓMOTOR

    Motorocasión Castellón consolida su actividad comercial en su segunda jornada 

    InternacionalMOTORSeccionesVILA-REAL

    Una aventura de dos ruedas de ida y vuelta a Cabo Norte

    Motor Ocasión Castellón 2026
    CIUTAT DE CASTELLÓMOTORPROVÍNCIA

    FOTOS| Motor Ocasión Castellón 2026 abre hoy sus puertas con más de una veintena de marcas y miles de vehículos disponibles

  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
Lectura: La música de plectre estarà representada a Vila-real Talent a través de l’Orquestra de Pols i Pua Francesc Tàrrega
Compartir
0

No hay productos en el carrito.

Notificación Mostrar más
Fuente ResizerAutomóvil club británico
Fuente ResizerAutomóvil club británico
revistapoble.netrevistapoble.net
0
  • Account
  • Membership List
  • Registration
  • MUNICIPIS
    • Ciutat de Castelló
    • Vila-real
    • Burriana
    • Onda
    • Betxí
    • L’Alcora
    • Les Alqueries
    • Almassora
    • Oropesa del Mar
    • Benicàssim
    • Nules
    • La Vall d’Uixó
    • Altres localitats
    • *Mancomunitat ESPADÀ-MILLARS
    • *Mancomunitat RIU MILLARS
  • REGIONAL
    • Provincia de Castellón
    • Comunitat Valenciana
  • GENERAL
    • Nacional
    • Internacional
    • Blog
  • ESPORTS
    • Villarreal CF
    • Boletín Villarreal CF
    • CD Castellón
    • Fútbol
    • Amics Castelló
    • Atletismo
    • Carreras Populares
    • 100 anys en 24 imatges en groc
    • Otros
  • SECCIONS
    • Galeria
    • Bodegueta de Poble 2026
    • Vila-real en festes
    • Vila-real Talent
    • Premis Poble
    • -Especial Magdalena (gaiates, notícies i Bodegueta)
    • -Especial Falles Burriana (falles, notícies i Bodegueta)
    • Motor
    • Gastronomía
    • Moda
    • Belleza
    • Turismo
    • Mascotas/animales
    • Medio ambiente
    • Cultura
  • POBLE TV
    • Premis Poble
    • Villarreal CF
    • Fiestas
    • Entrevistas
    • Actuaciones
    • Barri a Barri
    • Punt de la festa
    • Nadal
  • TENDA
  • HEMEROTECA
¿Ya tienes una cuenta? Iniciar sesión
Síganos
  • Account
  • Membership List
  • Registration
© 1995-2023 VComunicació i Disseny, S.L. / Revista Poble
revistapoble.net > VILA-REAL > La música de plectre estarà representada a Vila-real Talent a través de l’Orquestra de Pols i Pua Francesc Tàrrega
VILA-REALVILA-REAL TALENT

La música de plectre estarà representada a Vila-real Talent a través de l’Orquestra de Pols i Pua Francesc Tàrrega

Revista Poble
hace 4 años
Compartir
COMPARTIR

Falten 6 dies per al gran esdeveniment cultural de Vila -real

Mati Vilanova, la seua vicepresidenta, incideix en la utilització de la música de corda com a aspecte diferenciador en l’espectacle

L’Orquestra de Pols i Pua Francesc Tàrrega porta més de 40 anys difonent pel món la música de plectre, la figura de Tàrrega i aportant a Vila -real activitats com el Plectre a la fresca, Nits de ronda, el concurs de guitarra per a jóvens o activitats dirigides als més xicotets, com la inciativa ‘Coneix a Tàrrega’.

Matilde Vilanova Gómez , és la vicepresidenta de la formació i confessa que «per a nosaltres és molt important que siga ací, al poble, perquè estarem pràcticament tots els músics i entitats de Vila -real. És com una celebració que podrem fer tots junts, amb un resultat que serà francament bo. La nostra orquestra encaixa molt bé amb els diferents cors i amb Spanish Brass i, encara que no és una tasca fàcil, no serà complicat acoblar-ho tot perquè, al final, el resultat siga molt bo”, i afirma amb seguretat “sonarà bé”.

Per a la vicepresidenta la seua aportació diferenciadora en l’espectacle es basarà en «el plectre, la utilització de la música de corda» i per a això participaran amb «uns 20 músics» en un espectacle d’una grandària que reconeix no recordar en la localitat.

Vila -real Talent presentarà enguany un espectacle total, conjugant diferents estils de fer música, Mati Vilanova, des de la seua perspectiva assegura que «després d’aquesta edició es podran continuar fent coses molt interessants culturalment per al poble. La veritat és que després de dos anys de pandèmia l’arribada ara d’unes festes més normalitzades, en les quals tocarem tots, serà una cosa molt positiva. Esperem que això no acabe ací, perquè la veritat és que a vegades es nota a faltar en els programes de festes alguna cosa més encarada a les agrupacions de la ciutat, així que seria una bona idea continuar amb Vila -real Talent en el futur«, conclou la vicepresidenta de l’Orquestra Francesc Tàrrega, una orquestra que, després de finalitzar Vila -real Talent 2022, començarà a preparar els seus següents concerts, com a Cullera el pròxim 24 de juny o el pròxim Plectre a la fresca de Vila -real.

Mercadillo Solidario por la Paz en el Colegio Virgen del Carmen de Vila-real
Se celebra l’assemblea de voluntaris de Càritas
Vila-real acomiada la dissenyadora Dolores Cortés, Filla Predilecta de la ciutat
Colisión múltiple en la N-340 a la altura de Vila-real
El llegat del Joan Bosch arriba al Museu de la Ciutat: la Casa de Polo exposa les 60 pintures donades per la família del pintor
Compartir
Artículo anterior La relación de Gil Manzano con el Athletic de Bilbao
Siguiente artículo Ciudadanos reclama que la limpieza esté a la altura de las fiestas de Sant Pasqual

También podría gustarte

Cultura aposta per atraure al públic jove amb una entrada reduïda per a la programació d’arts escèniques

hace 6 años

Ángel Vicent triomfa a Campionat d’Espanya Liberty de Toledo

hace 5 años

Zoe ya tiene el alta

hace 5 años

Tirorí, tirorí: la tradició viva que fa del Nadal a Vila-real una festa única

hace 1 año

Sobre nosaltres

  • Política de cookies (UE)
  • Avisos Legals
  • Términos y condiciones
  • Política de Privacidad
  • Contacte
  • vcomunicacio.com
revistapoble.netrevistapoble.net
Poble
¡Bienvenido de vuelta!

Inicia sesión en tu cuenta.

Username or Email Address
Password

Lost your password?

¿Aún no eres miembro? Registrarse